מבחן אמיר

מאמרים עדכונים ועוד...

מאמרים עדכונים ועוד...

07/22

2012

עד 8 ימים לפני הבחינה

מועד ההרשמה הרשמי לבחינת אמי”ר הינו כמספר שבועות לפני הבחינה. במידה והחמצתם את המועד האחרון להרשמה,ישנה אפשרות להרשמה לבחינת אמ”יר ב”הרשמה מאוחרת”. ההרשמה המאוחרת אפשרית לא מאוחר מ- 8 ימי עבודה לפני מועד הבחינה, אך המחיר הוא 150% ממחיר ההרשמה הרגיל, משמע 375ש”ח. אפשר להירשם בהרשמה מאוחרת באתר המרכז הארצי.

לרישום בהרשמה המאוחרת מספר חסרונות: המרכז הארצי לא מתחייב לקבל את כולם והשיבוץ על בסיס מקום פנוי. בנוסף, הרשמה מאוחרת למבחן לא אפשרית בתנאים מותאמים.

 הרשמות במהלך יום המבחן

ישנה אפשרות שתאושר הרשמה ביום המבחן. יש ליצור קשר עם המרכז הארצי עד 6  ימי עבודה לפני מועד יום ההבחינה לתיאום מראש. עלות הירשמות ביום המבחן עצמו גבוהה מאוד: 250% ממחיר הרשמה רגילה. התשלום מתקיים במקום המבחן, במזומן בלבד.

 לתשומת לבכם,  האפשרות להרשם למבחן שמתקיים באותו היום לא בהכרח אפשרית בכל מועד. גם אם זה מתאפשר, מספר המקומות להירשמות ביום המבחן מוגבל וכל הקודם זוכה. ממולץ להגיע לבחינה כשעתיים מראש, וזאת על מנת למלא פרטים ולשלם ולשריין את מקומכם.

07/15

2012

איך לשפר את הקריאה באנגלית

אחת הדרכים להצלחה במבחן אמיר היא עבודה על שיפור הקריאה שלנו. למזלינו, השפה האנגלית סובבת אותנו בחיי היומיום ואנו נתקלים באנגלית מספר פעמים לפחות בכל יום. כל מה שנדרש מאיתנו הוא להסתכל סביבנו ולבחור באחת הדרכים המוצעות.

כדי לשפר את יכולות הקריאה שלכם, הדבר הכי חשוב הוא תרגול קריאה ברמות שונות לאורך היום.  ניתן להתחיל עם קריאה ברמה קלה, כי אנו יודעים שעם התרגול תבוא היכולת וככל שתתאמנו יותר בקריאה, כך תוכלו להרגיש שיפור במיומנות. כמו הרבה תחומים בחיים, אם לא מתרגלים, היכולות יורדות. אין ספק שכתיבה וקריאה באנגלית קצת יותר קשים מדיבור באנגלית., אך עם הזמן, האנגלית שלכם תשתפר והקריאה באנגלית תהפוך לפעולה טבעית עבורכם.

חשוב להתחיל להתאמן בקריאה כחודשיים לפני מבחן אמיר לפחות, ולהקדיש לכך לפחות חצי שעה ביום. איך? מאד פשוט: כדי לשפר את מיומנות הקריאה באנגלית, צריך לקרוא כמה שיותר טקסטים באנגלית. למזלינו, האינטרנט מספק לנו גישה ישירה ופשוטה למגוון ענק של טקסטים באנגלית בכל הרמות ובכול נושא שרק נרצה.

אין צורך להתחיל מייד בטקסטים ברמה אקדמית קשה, אפשר להתחיל בטקסטים פשוטים (אבל לא פשוטים מדי!). אתרים כמו אתרי חדשות ישראלים מתורגמים לאנגלית יכולים לתת מענה טוב למאמרים. תוכלו לקרוא כתבה אחת או שתיים מאתר חדשות כדי לתרגל את האנגלית ברמה מקצועית, ותוכלו להוסיף על כך קריאת קומיקס באנגלית כדי לתרגל שתף קריאה. השיטה לשיפור מיומנות הקריאה באנגלית היא מאוד פשוטה, אך דורשת מכם עבודה. קריאת טקסטים באנגלית במשך חצי שעה דקות ביום תעזור לכם לשפר את יכולת הקריאה באנגלית.

07/8

2012

איך לקבל פטור באנגלית?

 כל מוסד אקדמי בארץ דורש מכם להגיע לרמת פטור באנגלית. לומדים אמנות? כימיה? מדעי המחשב?  כולכם חייבים להגיע לרמת פטור באנגלית. ניתן להגיע לפטור המיוחל בכמה דרכים: הדרך הקצרה ביותר היא להוציא ציון גבוה בחלק האנגלית של מבחן הפסיכומטרי, אולם לא תמיד אנו מצליחים בזה. לכן, מי שלא הוציא ציון פטור באנגלית בפסיכומטרי נאלץ לקחת קורסים באנגלית בשנה הראשונה והשנייה של התואר. ככל שהרמה שלכם נמוכה יותר, כך תידרשו ללמוד יותר קורסים, ואנו יודעים שיותר קורסים אומר יותר כסף שיצא מכיסנו היישר לתוך האוניברסיטה. פיתרון נוסף שמקצר לנו את הדרך הוא לקבל את פטור באנגלית באמצעות עמידה במבחן אמיר או אמירם.

 סטודנטים שרק מתחילים את דרכם באוניברסיטה או במכללה, עומדים בפני חוויה חדשה בחייהם. מסלול הלימודים עומד להיות  מעניין ואתגר, ויחד עם זאת עמוס ולא פשוט. שלא כמו בתיכון, לימודים לתואר ראשון הם קשים ותובעניים הרבה יותר מאשר התיכון. זו הסיבה לחיוניות שבהוצאת פטור באנגלית לפני הכניסה לאוניברסיטה- דבר זה שמפחית את הלחץ ואת הדרישות במהלך השנים הראשונות, הנחשבות כקשות יותר וכרוכות בשלבי הסתגלות לא פשוטים.

 מה הוא המונח “פטור באנגלית

 פטור באנגלית הוא מונח שמציין רמת ידע בשפה האנגלית כפי שנקבע על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. מי שעומד בתנאים הנהוגים במוסד הלימוד האקדמי ומפגין רמת בקיאות וידע נדרשים בשפה האנגלית, מקבל פטור באנגלית. התוצאה הישירה של פטור באנגלית היא שהסטודנט אינו צריך לעבור קורסים באנגלית במהלך התואר.

 תואר ראשון בלי פטור באנגלית- יש חיה כזו?

 פטור באנגלית היא דרישת סף לכל תואר- כלומר דרישת חובה. כל מוסד אקדמי מוכר, בין אם מדובר באוניברסיטה או מכללה דורשים פטור באנגלית על מנת להיות זכאים לתואר ראשון. גם מוסדות שלא דורשים ציון פסיכומטרי יבקשו מכם ציון של מבחן אמיר על מנת לקבוע את הרמה שלכם במטרה לשבץ אתכם בקורסי אנגלית בשנים הראשונות לתואר.

 אז איך אני יכול לקבל פטור באנגלית

 פטור באנגלית ניתן לקבל באמצעות עמידה במבחן אמיר או מבחן אמירם (גרסה מקוונת של המבחן ) או בעמידה בתנאים הדרושים בחלק האנגלית בפסיכומטרי. מי שמקבל ציון מספק באחד משני המבחנים הללו, מקבל פטור באנגלית ואינו נדרש לעבור קורסים באנגלית במהלך התואר.

06/18

2012

בחינת אמיר

בחינת אמיר הינה בחינה של המרכז הארצי לבחינות והערכה, שתפקידה לסווג לרמות את המועמדים והסטודנטים לתואר ראשון בתחום לימודי האנגלית הנלווים לתואר.

ציון גבוה של בחינת אמיר מעניק לסטודנט את האפשרות לדלג סמסטרים רבים של לימודי האנגלית הנדרשים במקביל לתכנית הלימודים הדיסצפלינארי , ואף לאפשרות להגיע לפטור מלא מן הלימודים הנוספים בתחום זה במידה והסטודנט צלח בהצלחה את בחינת אמיר. קרא עוד »

05/31

2012

לקראת מועד המבחן ביולי- כמה טיפים עבורכם

מבחן אמיר הוא מבחן על זמן, ואתם צריכים לנצל את הזמן הזה בצורה הטובה ביותר. דרך מצויינת לחסוך זמן יקר היא להכיר את הוראות המבחן בעל פה. הכירות עם מבנה המבחן ועם הוראות המבחן לכל פרק יכולה לחסוך לכם דקות יקרות אותן אפשר להשקיע במענה על שאלות, ובבדיקת השאלות בסוף כל פרק.
איך עושים את זה אתם שואלים? התשובה כמו כל דבר בחיים מתחלקת לשלושה חלקים: תרגול תרגול, תרגול.

05/20

2012

מבחן אמיר – מה זה בכלל?

מבחן אמיר הוא מבחן מיון בשפה האנגלית שנועד למועמדים ללימודי תואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות. באמצעות מבחן אמיר נקבעת רמת האנגלית של המועמד ובכך נקבע למעשה כמה קורסי חובה בשפה האנגלית יהיה עליו לעבור במהלך התואר. אם כך, כיצד בנוי מבחן אמיר? מדוע הוא חשוב כל-כך? ומהי הדרך הטובה ביותר להתכונן למבחן? קרא עוד »